Portal
Czwartek - 22 sierpnia 2019 Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-05-14 Poznamy dziś nowego szefa WADA

W Montrealu przedstawiciele rządów w Radzie Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej wskażą dziś nowego szefa tej organizacji. Wybór zostanie oficjalnie zatwierdzony w listopadzie. Jednym z kandydatów jest polski minister sportu i turystyki Witold Bańka. Polityk ma duże szanse, by stanąć na czele WADA.


W Radzie Fundacji, oprócz prezydenta Agencji i jego zastępcy, zasiada po 18 przedstawicieli ruchu olimpijskiego oraz rządów krajów. Oficjalnie wybór następcy Brytyjczyka Craiga Reedie’ego, który kieruje organizacją jako przedstawiciel ruchu olimpijskiego od 2014 roku, odbędzie się na listopadowym kongresie WADA w Katowicach. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020.


Zgodnie z zasadą rotacyjnej prezydentury, teraz na czele organizacji powinien stanąć kandydat wyłoniony przez rządy krajów. Oficjalnie kandydatów jest dwóch – minister Witold Bańka i Marcos Diaz z Dominikany.


Szef Światowej Agencji Antydopingowej nie może być ministrem, ale może pełnić funkcje parlamentarne i działać w polityce.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł