Portal
Czwartek - 22 sierpnia 2019 Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-05-14 B. Mazurek: Rząd przedstawi dziś konkrety rozwiązań dot. pedofilii

Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadają twardą walkę z pedofilią. Dziś – jak zapowiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek – rządzący mają przedstawić konkrety rozwiązań w tej kwestii.


Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilii prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę. Jak mówił, nie będzie kar w zawieszeniu – będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. Ma być też podniesiona granica odpowiedzialności karnej.


O tym, że osoby dopuszczające się przestępstw pedofili powinny być bezwzględne ścigane i karane, mówił też wczoraj m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.Zero tolerancji dla tych wszystkich kreatur, które w tak traumatyczny sposób krzywdzą dzieci. To słowo mocne – kreatura w moich ustach powinno trafić niezależnie od tego, czy ta osoba nosi koloratkę, czy jest znanym celebrytą, reżyserem, politykiem, dziennikarzem – kimkolwiek. Zero tolerancji – zaznaczył Joachim Brudziński.Tymczasem założenia zmian w prawie dotyczące walki z pedofilią przedstawił też wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna. Zmiany te zakładają m.in. likwidację przedawnień przestępstw pedofilskich i bezwzględny zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych.


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do propozycji PO wytknął jej hipokryzję. Przypomniał, że w przeszłości PO nieraz sprzeciwiała się lub wstrzymywała od głosu w przypadku propozycji zaostrzających walkę z pedofilią. Patryk Jaki mówił też, że zaprezentowany przez nią projekt jest takim samym, jaki odrzuciła za swoich rządów.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł