Portal
Wtorek - 15 pazdziernika 2019 Jadwigi, Leonarda, Teresy     "Kto nie odczuwa radości - nie jest nic wart" - Walter von der Vogelweide  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2019-07-11 Problem braku leków rozwiązany

Brakuje leków na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę i alergię informują media. Problem rzeczywiście był, ale jest już rozwiązany przekonuje Ministerstwo Zdrowia.


Według medialnych doniesień, w całej Polsce brakuje kilkuset leków.„To są leki bardzo poważne, to jest największy kryzys w dostępności do leków w historii Polski. Brakuje leków neurologicznych, onkologicznych, brakuje szczepionek dla dzieci” – mówił poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza.Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie w tej sprawie.„Wbrew niektórym doniesieniom prasowym, publikowane cyklicznie obwieszczenie dotyczące wykazu leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce nie stanowi wykazu leków, których brakuje w aptekach” – podało MZ.Lista zawiera bowiem leki, których ze względu na zagrożone brakiem dostępności, nie wolno wywozić z kraju. Choć problem z dostępnością danych leków w konkretnych aptekach rzeczywiście istnieje.„Były to kłopoty nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Niektóre komponenty, które były dostarczane z Chin, był kłopot z dostarczaniem ich, to mamy już za sobą” – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.Jak poinformował Główny Inspektorat Farmaceutyczny, sytuacja rzeczywiście jest już opanowana, a szpitale mają zabezpieczone dostawy leków.„Leków w bardzo krótkim czasie powinno już nie brakować. Problem ten, który powodował, został wyeliminowany. Teraz jest kwestia dobrej, szybkiej dystrybucji leków i problem powinien być rozwiązany” – mówił Stanisław Karczewski.Od poniedziałku zostanie uruchomiona specjalna infolinia, dzięki której będzie można dowiedzieć się, gdzie kupić dany lek, którego nie ma w naszej aptece.


Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 190 590.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł