Portal
Piatek - 25 wrzesnia 2020 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-01-21 Padł rekord inwestycji zagranicznych w naszym kraju

Wartość inwestycji obsłużonych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu sięgnęła w ub.r. prawie 3 mld euro. To oznacza wzrost o jedna trzecią – poinformowała „Rzeczpospolita” powołując się na dane agencji.


Wśród branż, w których zanotowano największe inwestycje można wymienić elektromobilność, motoryzację oraz produkcję sprzętu AGD. Gazeta zwraca uwagę, że zmniejszyła się jednak liczba firm lokujących kapitał nad Wisłą.


Prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, zauważył, że ma to związek z mniejszą liczbą przedsiębiorstw, które specjalizują się w danej dziedzinie.– Wymagają one specjalnych umiejętności, czasem lepszego merytorycznego przygotowania, większych kompetencji i stąd w sposób naturalny ta liczba przedsiębiorstw, która w to może wejść, jest mniejsza – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.Jeszcze niedawno tzw. totalna opozycja przestrzegała przed zapaścią w inwestycjach. Tymczasem dane tego nie potwierdzają.


Warto zauważyć, że inwestycje mają bezpośredni wpływ na nasze PKB. Rząd zakłada, że Produkt Krajowy Brutto wzrośnie w tym roku o 3,7 proc.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł