Portal
Piatek - 25 wrzesnia 2020 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-01-26 R. Milczarski: Przejęcie linii lotniczych Condor przez Polską Grupę Lotniczą ma ogromny wymiar strategiczny i ekonomiczny

Prezes LOT-u Rafał Milczarski podkreślił, że przejęcie linii lotniczych Condor przez Polską Grupę Lotniczą ma ogromny wymiar strategiczny i ekonomiczny.


Zwrócił uwagę, że jest to najlepsza niemiecka marka w swoim segmencie, która ma wielki potencjał rozwoju w regionie środkowej Europy.


PGL poinformowała, że transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku. Kwota całej operacji nie została jednak ujawniona.


Jak podkreśla prezes LOT Rafał Milczarski, z przejęcia niemieckiego przewoźnika wyniknie wiele pozytywów – między innymi nastąpi dwukrotne zwiększenie skali działalności PGL, a dla LOT-u oznacza to dostęp do nowych kierunków wakacyjnych.– Po pierwsze synergie ekonomiczne, wymiana wiedzy, usprawnianie działalności, poprawa bezpieczeństwa, ale też takie ogólnoludzkie rzeczy, bo nie ma chyba lepszego sposobu na zbliżanie do siebie narodów, budowanie przyjaźni, zasypywanie rowów powstałych przez różne historyczne tragedie jak właśnie dobra wspólna praca, a to wszystko pięknie wpisuje się w budowę CPK. Jedna część układanki pasuje do drugiej. Jesteśmy w dobrym punkcie, w dobrym miejscu i pod dobrymi skrzydłami – zaznacza Rafał Milczarski.Z usług linii Condor co roku korzysta prawie 9,5 mln pasażerów. Liniom groziła upadłość po tym, jak we wrześniu zbankrutował ich właściciel firma Thomas Cook.


Condor przetrwał dzięki 380 mln euro pomocy, którą otrzymał od niemieckiego państwa. PGL zobowiązała się spłacić tę kwotę przed zakończeniem transakcji przejęcia przewoźnika.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł