Portal
Czwartek - 24 wrzesnia 2020 Dory, Gerarda, Maryny     "Przeszłość i teraĄniejszość są dla nas środkami; celem jest tylko przyszłość" - Blaise Pascal  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-01-27 Niemal 4 tys. szkół przystąpiło już do projektu mLegitymacji

Niemal 4 tysiące szkół przystąpiło już do projektu mLegitymacji. Ministerstwo Cyfryzacji zachęca placówki do dołączania do programu i zaopatrzenia uczniów w cyfrowe legitymacje w smartfonach.


mLegitymacja jest dokumentem o takiej samej mocy prawnej jak tradycyjna, papierowa legitymacja. Poświadcza uprawnienia uczniów do m.in. ulgowych przejazdów komunikacją.– Jeżeli dana szkoła chce mieć mLegitymację, to wystarczy, że dyrektor lub inna wyznaczona przez niego osoba wypełni formularz, który jest dostępny na stronie ose.gov.pl. Później ministerstwo bierze już wszystko w swoje ręce i pomaga też takiej szkole, która zdecydowała się wdrożyć u siebie to rozwiązanie. Przystąpienie do projektu jest w pełni bezpłatne. Szkoła nie musi zaopatrywać się w żaden dodatkowy sprzęt komputerowy czy oprogramowanie – poinformowała Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel. W tej aplikacji oprócz mLegitymacji znajdziemy także inne usługi, m.in. eRecepty.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł