Portal
Poniedziałek - 30 marca 2020 Amelii, Dobromira, Leonarda     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-02-18 W tym tygodniu poznamy sztab wyborczy i nowe propozycje programowe prezydenta Andrzeja Dudy

Jeszcze w tym tygodniu możemy poznać sztab wyborczy i nowe propozycje programowe prezydenta Andrzeja Dudy. Takie sygnały płyną od polityków obozu rządzącego.


Andrzej Duda oficjalnie zainaugurował batalię o reelekcję.– Tak, DudaBus z powrotem wróci na swoje tory. Taki czas – mówił prezydent Andrzej Duda.DudaBus to nie nowość, ale powrót do tego, co działo się pięć lat temu. Wtedy właśnie Andrzej Duda rozpoczął objazd po kraju.– Jako jedyny objechał wszystkie powiaty w Polsce. Jest prezydentem dialogu – wskazał poseł PiS Tomasz Rzymkowski.


– Pan prezydent – może jak nikt inny w Polsce – potrafi rozmawiać z narodem – akcentował Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.Z tych spotkań z Polakami rodziły się realne propozycje – mówił prezydencki minister Paweł Mucha.– Trzynasta emerytura w dużym stopniu wzięła się ze spotkań krajowych prezydenta – powiedział.Na razie jednak z ust prezydenta nie padły żadne nowe propozycje programowe.– Będziemy je przedstawiać w trakcie kampanii. Już pierwsze być może w tym tygodniu, a następne w kolejnych tygodniach – oznajmił w RMF Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.Opozycja chce narzucić swój temat kampanii. Łączy gest i wyciągnięty palec poseł Joanny Lichockiej z wciąż wymagającą naprawy służbą zdrowia. Właśnie na ten temat Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała na Podkarpaciu.– Nie może być tak, że mówi się, że rodzina jest najważniejsza, a kobiety w Polsce martwią się, czy będą miały, gdzie urodzić dzieci, bo oczywiście są wielkie szpitale, ale one są daleko, a dzieci najczęściej rodzi się blisko domu – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.


– Rząd podjął decyzję o przekazaniu 2 mld na telewizję, która właściwie uprawia propagandę rządową, a 2 mld to jest o wiele więcej niż przeznaczamy na całą chemioterapię dla Polaków – dodał Bartosz Arłukowicz, szef sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.Jednak to z Pałacu Prezydenckiego wyszła propozycja realnej zmiany w walce z rakiem. Powstała Narodowa Strategia Onkologiczna, a środków w całej służbie zdrowia jest więcej – mówił prezydencki minister Paweł Mucha.– Przyjęta niedawno przez rząd Narodowa Strategia Onkologiczna to jest pierwszy w Polsce plan walki z rakiem, który jest planem wzorowanym na najlepszych rozwiązaniach amerykańskich – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.Konwencja, która zainaugurowała kampanię Andrzeja Dudy, była pokazem siły.– Polacy wciąż nam ufają, Polacy wciąż ufają prezydentowi Andrzejowi Dudzie i chcą na niego głosować – wskazał Rafał Bochenek, poseł PiS.Prawdziwym sprawdzianem będą jednak wybory.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 17

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł