Portal
Poniedziałek - 30 marca 2020 Amelii, Dobromira, Leonarda     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-02-18 Przygotowania do obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej

Rząd we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP pracuje nad przygotowaniem obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Trwają zakulisowe negocjacje z Rosją, ponieważ do Katynia i Smoleńska planuje udać się premier Mateusz Morawiecki.


Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w Polskim Radiu podkreślił, że wciąż trwają ustalenia dotyczące obchodów 10 kwietnia.– Panu Prezydentowi ogromnie zależy na tym, żeby ten dzień był uczczony w sposób godny – powiedział Błażej Spychalski.Takie oczekiwanie prezydent Andrzej Duda wyraził wobec rządu. Teraz trwają rozmowy. Także te zakulisowe. Im więcej ciszy, tym lepiej – przekonywał rzecznik prezydenta.– Ta sprawa z całą pewnością wymaga głębokiego zastanowienia, głębokiej analizy tych wszystkich możliwości, które dzisiaj są rozważane – mówił rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 10 kwietnia planuje być zarówno w Smoleńsku, jak i w Katyniu. Polska ambasada w Moskwie złożyła notę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji z prośbą o pomoc w organizacji wizyt państwowych tego dnia w obu miejscach.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 17

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł