Portal
Sobota - 8 sierpnia 2020 Izy, Rajmunda, Seweryna     "Kimkolwiek jesteś możesz być tylko sobą" - Aldona Różanek  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-07-13 ,,K. Wojtyła od-czytany" - projekt Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza do wspólnej lektury wciąż nieodkrytych testów, poezji i dramatów papieża Polaka. Wszystko w ramach projektu „Wojtyła od-czytany”.


Karol Wojtyła zamiłowanie do literatury przejawiał już w czasach gimnazjalnych. Jako młodzieniec pisał wiersze, poematy i dramaty.  Nie porzucił tego, będąc księdzem i biskupem. Ostatni swój poemat „Tryptyk Rzymski” napisał już jako Papież.„Zatoka lasu zstępuje w rytmie górskich potoków, ten rytm objawia mi Ciebie, Przedwieczne Słowo” – odczytał fragment „Tryptyku Rzymskiego” ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.By pamiętać o literackich dziełach Karola Wojtyły, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało projekt „Wojtyła od-czytany”.– Ten projekt służy do tego, aby na to bogactwo Karola Wojtyły w dziedzinie literatury popatrzeć z perspektywy, do czego te teksty, dramaty, poezje nas inspirują. Na pewno do tego, aby odkrywać Boga jako żywą konkretną Osobę, do tego, aby nastawić się na rozwój w każdej przestrzeni swojego życia – akcentował ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.Utwory Papieża Polaka będą prezentowali specjalni goście na profilu Facebookowym Muzeum.W kolejnej odsłonie projektu Wojtyła od-czytany #wojtylaodczytany zapraszamy do lektury „Pieśni o Bogu ukrytym”. Swoją…


Opublikowany przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Sobota, 4 lipca 2020
– Na naszym profilu Facebookowym prezentujemy osoby ze świata kultury, sportu, przestrzeni społecznej, ale również osoby duchowne, które wybierają dla nich bardzo ważne przykłady poezji, dramatów Karola Wojtyły i je recytują, interpretują, ale w takim znaczeniu, by zmotywować innych, aby na nowo sięgnąć i czytać Wojtyłę. Może niejako na nowo, ale z innej perspektywy, z perspektywy współczesnego człowieka – dodał ks. Łukasz Piórkowski.Muzeum zachęca, by do akcji włączył się także każdy, kto chce odkryć te wciąż nieodkryte piękne teksty.– Każdy się może włączyć. Zapraszamy serdecznie, aby swoje interpretacje i swoje przeżycia oczywiście upublicznićzaznaczył dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.Własne wykonania utworów poetyckich lub dramatycznych Papieża Polaka można publikować do 18 lipca na stronie Facebookowej wydarzenia bądź oznaczając @domjp2 lub #wojtylaodczytany w prywatnych profilach społecznościowych.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł