Portal
Sobota - 8 sierpnia 2020 Izy, Rajmunda, Seweryna     "Kimkolwiek jesteś możesz być tylko sobą" - Aldona Różanek  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-07-13 W Warszawie może powstać siedziba Europejskiego Centrum dot. Cyberbezpieczeństwa

W Warszawie może powstać siedziba Europejskiego Centrum dotyczącego Cyberbezpieczeństwa. Ofertę w tej sprawie opracowuje Ministerstwo Cyfryzacji. Resort podkreśla, że taka lokalizacja potwierdziłaby rosnącą rolę Polski w Unii Europejskiej, a zarazem pomogła polskim ekspertom.


Centrum ma poprawić koordynację działań poszczególnych państw członkowskich w przemyśle oraz w obszarze badań i innowacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Nasza stolica spełnia wszystkie niezbędne wymogi m.in. posiadania siatki połączeń komunikacyjnych oraz zaplecza organizacyjnego.


Warszawa oferuje również najwyższej klasy zaplecze techniczne i naukowe – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.– Mamy odpowiednie doświadczenie, jeśli chodzi o tego typu instytucje. Takim dodatkowym argumentem jest to, że posiadamy odpowiednie kompetencje, odpowiednie zasoby ludzkie. Wreszcie jesteśmy dużym państwem i kwestie cyberbezpieczeństwa są u nas bardzo istotne. Mamy odpowiednie doświadczenie, jeśli chodzi o budowanie systemu cyberbezpieczeństwa. Te wszystkie argumenty plus oczywiście te pozostałe związane z tym, że Polska jest krajem stabilnym, jest w stanie zaoferować odpowiednie warunki. Mamy doświadczenie, jeżeli chodzi o Frontex, także wydaje się, że lokalizacja w Warszawie byłaby potwierdzeniem naszych dobrych doświadczeń – powiedział min. Marek Zagórski.     Według ministra, dzięki lokalizacji Europejskiego Centrum dot. Cyberbezpieczeństwa w Warszawie, to w Polsce zapadałyby ważne decyzje m.in. o rozdysponowaniu na cyberbezpieczeństwo środków z programów Unii Europejskiej.


Obecnie trwają prace legislacyjne na poziomie UE. Zgodnie z zapowiedziami niemieckiej prezydencji w Radzie UE zakończenie prac nad rozporządzeniem ws. Centrum planowane jest do końca bieżącego roku.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł