Portal
Sobota - 26 wrzesnia 2020 Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-09-17 Rząd chce przyciągnąć kapitał do Polski. W tym celu chce uprościć przepisy i wprowadzić ulgi podatkowe

Rząd planuje wprowadzić ponad 20 zmian i uproszczeń, które w dobie pandemii mają przyciągnąć kapitał do Polski oraz wesprzeć biznes w rozwoju i ekspansji zagranicznej. O rządowych planach pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.


Strategia ma dotyczyć m.in. repatriacji polskiego kapitału, który wyemigrował za granicę. W planie jest stworzenie programu dla Polaków, którzy mają majątek lub ukryte dochody za granicą. Będą mogli z nimi wrócić do kraju i nie będą ścigani, jeśli w ciągu roku zainwestują środki objęte repatriacją.


Na rządowy pakiet mają składać się też m.in. przepisy dotyczące fundacji rodzinnych, ulga w podatku dochodowym dla powracających z zagranicy czy zachęty dla najbogatszych, aby nie uciekali od opodatkowania za granicę.


Nowością mają być paszporty VIP dla spółek z miliardowym nakładem lub tysiącem miejsc pracy. Spółki te zyskają uproszczoną ścieżkę postępowań administracyjnych. Kierunek pozytywnie ocenia ekonomista dr Grzegorz Piątkowski.– Mamy tutaj dorównanie do krajów europejskich, które oferują już takie rozwiązania i które rzeczywiście są tym samym w stanie ściągać przede wszystkim zamożne osoby z pozostałych krajów, a widzimy, że na świecie mamy bardzo dużo niestabilności. Polska jest – w czasie epidemii i w czasie tego kryzysu ekonomicznego – krajem bardzo stabilnym. Na pewno będzie więc duża chęć do osiedlania się tutaj ludzi zamożnych, jeśli będą mieli korzystne warunki finansowe – mówi dr Grzegorz Piątkowski.Nowe ulgi podatkowe i uproszczenia przepisów mających stworzyć lepsze otoczenie dla biznesu będą zaprezentowane na przełomie września i października.


Nad konkretnymi projektami ustaw pracują resorty finansów i rozwoju.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 16

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł