Portal
Sobota - 24 pazdziernika 2020 Arety, Marty, Marcina     "Dusza ludzka ma dwa stany: jest polem walki albo pobojowiskiem" - Eliza Orzeszkowa  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-09-24 W Senacie rozpoczynają się prace nad projektem ustawy o Funduszu Medycznym

W Senacie rozpoczynają się prace nad projektem ustawy o Funduszu Medycznym. Po południu przepisami zajmie się senacka Komisja Zdrowia. Projekt o Funduszu Medycznym zakłada przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych.


W tym roku na ten cel ma być wydane maksymalnie 2 mld zł, a w kolejnych latach nie więcej niż 4 mld zł rocznie.


Senator Bogusława Orzechowska z Komisji Zdrowia podkreśliła, że każde dodatkowe środki przydadzą się w jednostkach medycznych.– Wielu pacjentów, którzy są leczeni z powodu rzadkich chorób, oczekuje dodatkowych środków, finansowania, dlatego że większość leków jest bardzo droga, a procedury nowatorskie. Te fundusze są bardzo przydatne. Ze względu na fakt, że coraz więcej jest nowotworów, praktycznie przez okres tych wszystkich ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i dostępność do leczenia chorób nowotworowych była różna, to bardzo ważne jest, żeby rzeczywiście jak najwięcej funduszy w tej chwili zgromadzić i umożliwić diagnostykę lekarzom oraz jednostkom wysokospecjalistycznym – powiedziała Bogusława Orzechowska.Powołanie Funduszu Medycznego zapowiedział w marcu prezydent Andrzej Duda. Pod koniec czerwca złożył w Sejmie projekt ustawy.


W niższej izbie parlamentu projekt poprała większość parlamentarzystów. W przyszłym tygodniu Funduszem Medycznym na sali plenarnej zajmą się senatorowie.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 24

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł