Portal
Niedziela - 26 wrzesnia 2021 Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2021-09-15 PE przyjął rezolucję o uznaniu tzw. małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich w całej UE

Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję, w której domaga się, by tzw. małżeństwa jednopłciowe oraz związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciw tym postulatom byli eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a SLD i Wiosny – poparli rezolucję.


PE chce, by tzw. małżeństwa lub związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim były uznawane we wszystkich krajach UE w jednolity sposób i miały takie same prawa jak małżeństwa kobiet i mężczyzn. Europosłowie uznali też, że społeczność LGBT w Polsce i na Węgrzech jest dyskryminowana i wezwali UE do wszczęcia postępowań w sprawie.


Europoseł Patryk Jaki ocenił, że PE tą rezolucją wzywa do łamania traktatów UE.– To jest wezwanie do bezczelnego łamania traktów i praworządności, dlatego że przypominam – prawo rodzinne i kwestie związane z kulturą, moralnością, etyką, ale i również religią to są wyłącznie kompetencje państw członkowskich. Nikt Polakom nie zabrał do tej pory kompetencji do tego, aby sami decydowali o własnym kraju i jakimi zasadami w tym zakresie się kierować. Unia Europejska próbuje to wymusić i po raz kolejny łamie traktaty, a robi to z konkretnego powodu, dlatego że ma duże przekonanie, że zniszczy tożsamościowo i kulturowo Polskę, i wtedy łatwiej będzie nasz kraj podbijać również ekonomicznie i gospodarczo. Na tym przecież Niemcom, dla których UE jest tylko narzędziem, zależy – wskazał polityk.Europoseł Patryk Jaki podkreślił również, że to Polacy będą decydowali o tym czy tzw. małżeństwa jednopłciowe powinny być legalne, a nie Bruksela.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł