Portal
Wtorek - 26 pazdziernika 2021 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy     "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia" - Georges Bernanos  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2021-09-25 ZUS przestrzega przed podejrzanymi telefonami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed podejrzanymi telefonami ws. czternastej emerytury.


Ma to związek z informacją, że do jednej z osób zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS. Oferowała ona pomoc przy wypełnieniu wniosku o tzw. czternastkę i próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.


Rzecznik kujawsko-pomorskiego ZUS, Krystyna Michałek, przypomina, że czternaste emerytury Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.– Chciałabym przestrzec, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku. „Czternastkę” ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub centrum obsługi telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – zwróciła uwagę Krystyna Michałek.Osoby starsze są szczególnie narażone na próby oszustwa. O każdej niepokojącej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję, aby uchronić przed oszustem innych ludzi.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł