Portal
Wtorek - 17 maja 2022 Brunony, Sławomira, Wery      "Człowiek szuka miłości, bo w głebi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym". Jan Paweł II  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2022-01-21 D. Tusk kontynuuje objazd po Polsce. Krytykuje rząd za inflację i Polski Ład

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wyruszył w Polskę. Chce być blisko ludzi. Krytykuje też obecne władze m.in. za rosnące ceny oraz Polski Ład.


Jednocześnie pytany o niewygodne tematy, takie jak podniesienie wieku emerytalnego, odpowiada, że nie będzie do tego wracać.


Wizyty Tuska w różnych regionach kraju mają być kontynuacją objazdu przerwanego latem.


Senator Jan Maria Jackowski przyznaje, że kampania polegająca na kontakcie z ludźmi jest skuteczna. Polityk zaznacza jednak, że osoba, która to robi musi być wiarygodna.– Jeżeli chodzi o wiarygodność Donalda Tuska, kwestię troski o tzw. zwykłych ludzi – ona nie jest zbyt wysoka z tego powodu, że ludzie pamiętają, co się działo podczas rządów Donalda Tuska. Być może liczy na to, że jest krótka pamięć i że do głosu dochodzą młodsze pokolenia, które już tak dokładnie nie pamiętają tego, co było 7 lat temu – wskazuje Jan Maria Jackowski.      Donald Tusk był premierem przez prawie dwie kadencje parlamentu. Następnie przeniósł się do unijnych instytucji. Przez kilka lat przewodniczył Radzie Europejskiej.


Teraz pełni jeszcze funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Jednocześnie powrócił do krajowej polityki.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł