Portal
Wtorek - 29 listopada 2022 Błażeja, Margerity, Saturnina      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2022-09-29 Polska czeka na pierwsze transporty z ukraińskim węglem

Szef KPRM, Michał Dworczyk, podał, że pierwsze transporty z ukraińskim węglem powinny dotrzeć do Polski w ciągu tygodnia. Jak zaznaczył, jeśli pozwoli na to sytuacja energetyczna, Ukraina uwolni dla nas kolejne wolumeny.


Michał Dworczyk został zapytany o dostawy ukraińskiego węgla do Polski w Polskim Radiu. Jak wskazał, w pierwszym kroku Ukraina uwolniła dla nas 100 tys. ton surowca. Polityk przypomniał, że decyzję w tej sprawie podjął ukraiński rząd. Do tej pory w tym kraju obowiązywał zakaz eksportu węgla.– 100 tysięcy, które zostały przeznaczone dla Polski, to jest decyzja ukraińskiego rządu. One mogą być wyeksportowane z Ukrainy, bo do tej pory na Ukrainie obowiązywał zakaz eksportu węgla. Mamy nadzieję, iż węgla będzie jeszcze więcej, ale jest wiele czynników, które mają na to wpływ. Ostatnio rozmawialiśmy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz ukraińskim premierem. Podczas rozmów padły deklaracje, że jeśli tylko sytuacja energetyczna się uspokoi, to Ukraina uwolni kolejne wolumeny na eksport do Polski – powiedział Michał Dworczyk.Szef KPRM poinformował także, że jeszcze w tym roku do polskiej sieci może trafić ukraiński prąd pochodzący z chmielnickiej elektrowni jądrowej.


Jak powiedział, prace przy potrzebnej infrastrukturze trwają od kilku miesięcy. Michał Dworczyk zwrócił przy tym uwagę, że cena ukraińskiego prądu jest zdecydowanie niższa od cen w Europie.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 27


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj
   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł