Portal
Środa - 8 lutego 2023 Irminy, Piotra, Sylwii      "Kimkolwiek jesteś , możesz być tylko sobą". Aldona Różanek  
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2022-11-29 ONZ chce doprowadzić do ułatwienia w Polsce dostępu do tzw. aborcji i zrównania praw osób LGBT

Państwa ONZ oczerniają Polską i wzywają do ułatwienia dostępu do zabijania nienarodzonych oraz zrównania praw osób LGBT z prawami przysługującymi małżeństwu. Te oraz inne rekomendacje znalazły się w finalnej wersji projektu raportu, który powstał w ramach procedury powszechnego przeglądu okresowego. W dokumencie znalazło się łącznie ponad 200 zaleceń.


Kraje ONZ zwróciły uwagę w raporcie na rzekome liczne zaniedbania przestrzegania praw człowieka w Polsce. Wezwały polski rząd m.in. do zmiany prawa, tak aby umożliwić zawieranie małżeństw parom jednopłciowym. Pod lupą autorów raportu znalazła się także kwestia funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.


Analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, Anna Kubacka, podkreśliła, że dokument oparto na nieprawdziwych informacjach i nieprawidłowej wykładni prawa. Dodała, iż rekomendacje są sprzeczne z polskim porządkiem konstytucyjnym.Powtarzanie postulatów lewicowych sprzecznych z Polskim prawem, porządkiem konstytucyjnym, to jest tworzenie zwyczajów międzynarodowych. Te zalecenia wpływają na sposób postrzegania naszego państwa na arenie międzynarodowej. Jest to metoda presji mającej wpłynąć na nasze działania w przyszłości. Oni myślą, że Polska się ugnie, żeby nie stracić wizerunku i żeby uratować jakieś inne kwestie, na których nam zależy – mówiła Anna Kubacka.W raporcie znalazły się też rekomendacje od Rosji i Białorusi. Na przykład Rosja domaga się zbadania – jak to określono – wandalizmu wobec grobów i pomników radzieckich żołnierzy w naszym kraju.


Zalecenia zawarte w projekcie nie są jednak dla Polski wiążące.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj
   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł