Portal
Sobota - 4 kwietnia 2020 Benedykta, Izodory, Wacławy       
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-03-27 Policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych w zw. z koronawirusem

Funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy nie łamiemy ograniczeń, które zostały wprowadzone w ramach walki z epidemią koronawirusa. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące zgromadzeń i spotkań. W przestrzenni publicznej mogą przebywać ze sobą jednocześnie dwie osoby.


Policjanci będą patrolować miejsca publiczne. Funkcjonariusze będą przestrzegać Polaków. Ostrzejsze działania będą stosowane wobec młodych – powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.– Zadania, jakie stawiamy policjantom, to przede wszystkim kontrola osób przebywających w konfiguracji „2 plus” w terenie zewnętrznym – na ulicach, skwerach, w różnych miejscach przestrzeni publicznej. Przy czym, w stosunku do tych osób chcielibyśmy prowadzić działania informacyjno-edukacyjne. Zaleciłem dzisiaj zdecydowanie ostrzejsze działania i represje wobec grup młodych ludzi gromadzących się w różnych miejscach, które w sposób lekceważący podchodzą do przepisów i zasad, które przekazują nam autorytety świata medycznego – zaznaczył gen. insp. Jarosław Szymczyk.Policjanci będą również sprawdzać przestrzeganie zasad, które obowiązują w transporcie publicznym. Maksymalna liczba pasażerów – w autobusach bądź tramwajach – nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących.


Szef KGP zapowiedział, że działania policji będą restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł