Portal
Sobota - 4 kwietnia 2020 Benedykta, Izodory, Wacławy       
   
     
Szukaj wg branz
Dodaj wpis


2020-03-27 M. Morawiecki: Tarcza antykryzysowa to największy polski pakiet wsparcia w historii

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że tarcza antykryzysowa to największy polski pakiet wsparcia w historii. Jej całkowita wartość wyniesie co najmniej 10 proc. polskiego PKB.


Szef rządu w krótkim video podkreślił, że pandemia koronawirusa zagraża nie tylko naszemu zdrowiu i życiu, ale stanowi też poważne niebezpieczeństwo dla gospodarki.


Mateusz Morawiecki wskazał, że liderzy największych państw i eksperci na świecie alarmują, iż skutki kryzysu gospodarczego będą bardzo poważne.


Dlatego też – jak wyjaśnił – rząd przygotował tarczę antykryzysową, która będzie cały czas rozwijana i dostosowywana do aktualnej sytuacji. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że „państwo jest po stronie pracowników i przedsiębiorców”.– Państwo polskie pomoże pracownikom i pracodawcom w tej trudnej sytuacji. Pokryje 40 proc. wynagrodzeń dla pracowników, zapewni wsparcie dla osób samozatrudnionych i na umowach cywilno-prawnych, poszerzy gwarancje dla małych i średnich firm, uruchomi możliwości kredytowe dla zachowania płynności, ulży w opłacaniu składek. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pakiet wsparcia i lewarek finansowy. W tej walce pomogą nam także narzędzia wypracowane w toku wielu spotkań i narad. Dziękuję wszystkim za te rozmowy, także związkom zawodowym, biznesowi, przedsiębiorcom. Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać pandemię, a równocześnie będziemy walczyć, by chronić polską gospodarkę, polskie firmy i pracowników – podkreślił.Premier dodał, że czeka nas bardzo trudny czas, ale musimy być solidarni, odpowiedzialni i jeszcze mocniej troszczyć się o swoich bliskich.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

   
     
   © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.  
Webmaster: e-mail (0-18) 449 00 77
 
www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł